אודות עו”ד צבי וישנגרד

עיטור הפרדה

עו"ד צבי וישנגרד ( 1968) נשוי + 3, בעל תואר ראשון במשפטים, הקריה האקדמית אונו ותואר שני מאוניברסיטת ת"א. סגן יו"ר ועדת חדלות פירעון בלשכת עוה"ד ופעיל במוסדות הלשכה כמייצג חייבים.

בשנת 2008 הוסמכתי כחבר בלשכת עוה"ד וכעצמאי לשעבר החלטתי להמשיך את עיסוקי החדש כעו"ד עצמאי ושכרתי שירותיו של עו"ד ותיק ששימש עבורי כמנטור אשר ליווה אותי בשנותיי הראשונות כעו"ד.

סיפור חיי שונה לחלוטין מרובם של חבריי עוה"ד.

התחלתי את חיי הבוגרים כעובד במסגריה משפחתית בבת-ים וראיתי בכך את ייעודי כממשיך את מפעל חייו של סבי ע"ה. בעקבות משבר כלכלי שפקד את ישראל בשנות ה 90, נקלעה המסגריה לחובות ואני שהייתי ערב אישית הוכרזתי פושט רגל.
במשך 6 שנים ניהלתי בעצמי הליכים משפטיים רבים, או אז החלטתי להתחיל בלימודי משפטים שסייעו לי באותם הימים.

לאחר שבית המשפט המחוזי בת-אביב סירב לתת לי הפטר בטענה שאני צעיר, ערערתי לבית המשפט העליון שקיבל את ערעורי ואפשר לי לקבל את הפטר. מאז אותו ערעור מוצלח לביהמ"ש העליון , הגשתי עוד מס' ערעורים על החלטות שפגעו בלקוחותיי וזכיתי בכולם.

מאז שנת 2008 ליוויתי באופן אישי למעלה מ 1400 חייבים שבדיוק כמוני עולמם חרב עליהם שעה שקרסו כלכלית, ובכל לקוח ולקוחה ראיתי את עצמי באותה תקופה מאתגרת ומורכבת. תפיסת עולמי המשפטית הינה שייצוג חייבים שונה לחלוטין מכל ייצוג לקוחות בתחומי המשפט האחרים.

חייב שנקלע לחובות נמצא במשבר אמיתי. ביטחונו העצמי נפגע, משפחתו מתפרקת לעיתים לרסיסים, הוא מאבד תקווה ולא מעט מאבדים טעם לחייהם. כאן בא לידי ביטוי יכולתו של עו"ד היכול להבין את הסיטואציה המורכבת שעובר החייב ולהושיט יד לעברו וללוותו באותה תקופה קשה ומורכבת.

את הגישה הזאת לפיה ייצוג החייב הינה מחייבת רגישות רבה ויכולת הכלה אני מנחיל לצוות עובדיי המסור. לא רק עוה"ד במשרדי מחוייבים לכך אלא כל צוות המשרד העומד לרשותם של לקוחותיי עם תחילת הטיפול המשפטי ולעיתים רבות גם לאחר שסיימנו בהצלחה את ההליך. מוערבותי האישית בכל תיק ותיק יחד עם עוה"ד המשמש כרפרנט בתיק מאפשר לי לתת את השירות המקצועי והטוב ביותר.
מאז הסמכתי ועד היום אני פעיל במוסדות לשכת עוה"ד ובעיקר בוועדות ההוצאה לפועל וחדלות פרעון. באותם הוועדות אני משמיע את קולם של החייבים שעד כה לא נשמע.

בטרם כניסתו של חוק חדלות פרעון לתוקפו הייתי שותף פעיל בדיוני ועדת הכנ"ר במשך שנה לצורך יישום החוק באופן פרקטי.

יש לי את הזכות להרצות באופן קבוע בכנסים הארציים ובהשתלמויות המחוזיות מטעם לשכת עוה"ד בתחום התמחותי אין סיפוק גדול יותר לראות חייבים שהגיעו למשרדי במשבר הגדול בחייהם, חסרי אמונה שניתן לצאת לדרך חדשה, ולאחר מס' שנים בהם הפכנו להיות משפחה להיות איתם במעמד קבלת ההפטר בבית המשפט והאפשר להם לסיים את אותו פרק עגום ולפתוח דף חדש בחייהם.

צבי וישנגרד
עו”ד צבי וישנגרד
Call Now Button דילוג לתוכן