24 ינו, 2020
                         077-2315758
וישנגרד צבי - משרד עורכי דין

עורכי דין לפשיטת רגל

הליך של פשיטת רגל איננו הליך פשוט, ועשוי לכלול, במסגרתו, גם קשיים נלווים נוספים, ההופכים אותו, לעיתים למסובך עוד יותר. אולם, בעזרת עורכי דין מקצועיים והקפדה על כל הצעדים השונים במהלך התהליך, באופן הנכון והמתאים ביותר, ניתן לעבור זאת בהצלחה רבה. מהו תהליך של פשיטת רגל ומדוע נדרשים בעלי עסק שונים או אנשים פרטיים לבצעו? הנה התשובות לפניכם.
קרא עוד...  
ראיון עם עו"ד צבי וישנגרד העוסק רבות במאבקים מול ההוצאה לפועל, הסדרי חובות, פשיטות רגל וחילוץ חייבים מחובות למספר רב של נושים.
עו"ד וישנגרד עונה על השאלות הבוערות ביותר לאנשים שנקלעו לחובות.

{qtube vid:=kuK5kqkJzYo w:=460 h:=300}
 
ראיון עם עורך הדין צבי וישנגרד העוסק רבות במאבקים מול ההוצאה לפועל כגון הסדרי חובות, הפטר מחוב, וחילוץ פושט רגל מחובות למספר רב של נושים.

עו"ד וישנגרד עונה על השאלות הבוערות ביותר לאנשים שנקלעו לחובות.

{qtube vid:=yPuNsfFy5mY w:=460 h:=300}

 
ראיון עם עו"ד צבי וישנגרד העוסק רבות במאבקים מול הוצאה לפועל, הסדרי חובות, חילוץ חייבים מחובות למספר רב של נושים ובעיות נוספות שאליהן נקלעו פושטי רגל.

עורך דין וישנגרד עונה על השאלות הבוערות ביותר בתחום.

{qtube vid:=gGqrklTsAII w:=460 h:=300}

 

פשיטת רגל זהו מצב משפטי של אדם או חברה, שבו הוא מצהיר שאינו מסוגל לשלם את חובותיו והמדינה מכירה בחוסר יכולת זה. היתרון העיקרי בהצהרה על פשיטת רגל היא שאדם שנמצא בסטאטוס המשפטי הזה זוכה להגנה מצד הרשויות מפני בעלי חובו.

קרא עוד...  

פקודת פשיטת רגל משנת 1980 קובעת, כי ניתן להתחיל בהליכי פשיטת רגל נגד אדם כלשהו באחד מהמקרים הבאים:

  • אם אדם צובר חובות רבים ולאחר מכן מתחמק מנושיו, הם יכולים לעתור לבית המשפט לפתיחת הליכי פשיטת רגל כנגדו.
  • ניתן להכריז פשיטת רגל על אדם אשר מואשם בהעברת מרמה.
  • במקרה שנכסיו של אדם בעל חובות מעוקלים על ידי ההוצאה לפועל, הוא יכול להכריז על פשיטת רגל .
  • במקרה שחייב כלשהו מודיע לנושיו שהוא אינו מסוגל להמשיך לשלם את חובותיו, הנושים רשאים לפתוח נגדו בהליכי פשיטת רגל .
  • ניתן לפתוח בהליכי פשיטת רגל נגד אדם שאינו נענה לכתב התראה מפני פשיטת רגל .
  • חייב יכול לעתור בעצמו לבית המשפט ולבקש להכריז על פשיטת רגל .
קרא עוד...  
צו הפטר זהו אישור ניתן לחייב מטעם בית המשפט במצב של פשיטת רגל , כאשר נראה כי מוצו כל הדרכים שלו לשלם את חובותיו לנושיו. צו הפטר בעצם מהווה סיום של תהליך פשיטת רגל , מפני שהוא פוטר את החייב מחובותיו, ומאפשר לו להתחיל את חייו העסקיים מחדש.

לאור זאת, נשאלת השאלה - כיצד יכול בית המשפט לקבוע שבאמת לא נותרו לחייב משאבים לשלם מהם את חובותיו, ולפטור אותו מהם? וחשוב מכך - מדוע בתהליכי פשיטת רגל מסויימים עתירות ההפטר נדחות על ידי בית המשפט, ובפעמים אחרות לא?

על שאלות אלו, ושאלות נוספות שנוגעות להפטר בעת פשיטת רגל ננסה לענות בכתבה זו.
קרא עוד...  

כל הנושא של פשיטת רגל מוסדר בישראל בחוק פקודת פשיטת רגל 1980. על פי חוק זה, הגוף שממונה על פשיטת רגל בישראל הוא משרד המשפטים, וזאת מפני שגם המדינה עצמה, דרך משרד האוצר, עלולה להיות אחת מבעלות חובו של החייב.
במשרד המשפטים קיים אגף שנקרא הכונס הרשמי, ותפקידו הוא לייצג את האינטרסים של הציבור במקרה של פשיטת רגל . מסיבה זו, הכונס הרשמי ממונה אוטומטית לאחראי על נכסיו של החייב, וממלא תפקיד זה עד אשר פשיטת רגל שלו מאושרת על ידי בית המשפט, ומתמנה נציג מיוחד לפיקוח עליו.

קרא עוד...