24 ינו, 2020
                         077-2315758
וישנגרד צבי - משרד עורכי דין

עורך דין הוצאה לפועל

ההוצאה לפועל, בה נתקלים בדרך כלל חייבים או נושים, הינה זו האחראית על גביית הכספים מהחייבים וביצוע פסקי דין, הקשורים בכך. בכל הארץ פזורות לשכות רבות של ההוצאה לפועל, המציעות שירותים מסוגים שונים הניתנות לחייב עצמו או לנושה, הפונה אליה מיוזמתו. מה תפקידה וסמכויותיה של ההוצאה לפועל? מתי פונים אליה וכיצד ניתן לבצע את ההתנהלות מולה באופן הנכון ביותר? הנה, התשובה.
קרא עוד...  

מתוך "מגזין עורכי הדין" (5/9/2011)
ראיון עם עורך דין הוצל"פ צבי וישנגרד העוסק רבות במאבקים מול ההוצאה לפועל כגון הסדרי חובות, פשיטות רגל וחילוץ חייבים מחובות למספר רב של נושים. עו"ד וישנגרד עונה על השאלות הבוערות ביותר לאנשים שנקלעו לחובות.

למעבר לצפיה בראיון לחץ כאן

 
ראיון עם עורך דין הוצל"פ צבי וישנגרד העוסק רבות במאבקים מול ההוצאה לפועל כגון הסדרי חובות, פשיטות רגל וחילוץ חייבים מחובות למספר רב של נושים.
עו"ד וישנגרד עונה על השאלות הבוערות ביותר לאנשים שנקלעו לחובות.

{qtube vid:=kuK5kqkJzYo w:=460 h:=300}
 
בפסקי דין בדבר תשלום חובות, קורה לא אחת, שהסכום שנקבע על ידי בית המשפט לתשלום הוא סכום שהחייב אינו מסוגל לעמוד בו. במקרה זה, על החייב לפעול בדרך הבאה אם אין הוא רוצה להיכנס למאסר בהוראה של הוצאה לפועל - חייב אשר אינו מוסגל לשלם את החוב שנקבע לו, יכול לפנות אל ראש הוצאה לפועל ולבקש ממנו שיכיר בו כחייב מוגבל באמצעים.
קרא עוד...  

פניה אל הוצאה לפועל נעשית רק במקרה שבו בדין כלשהו התקבלה פסיקה המחייבת את ה"חייב" לשלם חוב כלשהו לזוכה במשפט. חוב זה יכול להתבטא בדרכים שונות - חוב כספי, בעלות על רכות מסויים, שטר משכנתא ועוד, והפנייה אל הוצאה לפועל נעשית על ידי הצד הזוכה במקרה שבו החוב אינו משולם.

היתרון של הוצאה לפועל הוא שגוף זה מסייע לזוכה במשפט לקבל את מלוא זכויות, המגיעות לו מתוקף החוק, ועושה זאת באופן מהיר, יעיל ומיטבי. במקביל לכך, הוצאה לפועל כגוף שעומד ברשות הממשלה פועלת באופן כזה, אשר שומר גם על זכויותיו של החייב במשפט ואינו מותיר אותו חסר אונים וחסר כל.

בקיצור - פנייה אל הוצאה לפועל זו הדרך הטובה ביותר מבחינת החוק עבור כל אחד מהצדדים, לשם טיפול בחוב שלא שולם.

קרא עוד...  

כאשר חוב כספי שנקבע על ידי בית המשפט אינו משולם בזמן, הזוכה באותו משפט רשאי לפנות אל הוצאה לפועל לשם עזרה בקבלת חובו. פנייה אל הוצאה לפועל זהו צעד דרסטי, אשר עלול להביא אף למאסר של הצד החייב, ולכן בדרך כלל רוב החייבים מעדיפים לשלם את חובם בזמן ולא לחכות להתערבות של הוצאה לפועל .

במקרה שבו החייב אינו בעל אמצעים מתאימים כדי לשלם את חובו, הוא רשאי להודיע על כך למוסד של הוצאה לפועל ולהתייצב בלשכת הוצאה לפועל הקרובה למקום מגוריו לחקירת יכולת.

קרא עוד...  
הוצאה לפועל היא הליך משפטי, אשר מאפשר לאדם לממש פסק דין שנפסק לטובתו ומקנה לו זכויות כספיות כלשהן, כמו העברה לידיו של המחאה או שטר חוב מידי הצד המפסיד. הוצאה לפועל היא מוסד שתפקידו לוודא שפסקי דין מסוג זה אכן מתממשים. המערכת של הוצאה לפועל קמה ישראל בשנת 1967, עם העברת חוק ההוצאה לפועל התשכ"ז.
קרא עוד...  

במשפטים בהם פסק הדין קובע כי על הצד המפסיד לשלם בכסף או בבעלות על רכוש מסויים לצד המנצח, החובה לעשות זאת חלה על החייב מיד עם קבלת הדין. לעיתים אין החייב מסוגל למלא את החובות שנקבעו לו, ולעיתים אינו מעוניין בכך. בכל מקרה, אם התשלום אינו מתקבל תוך פרק הזמן הנקוב, המנצח רשאי לפנות אל מוסד הוצאה לפועל, על מנת שיעזרו לו לקבל את זכויותיו המגיעות לו על פי חוק.

הוצאה לפועל עובדת מטעם הממשלה, ומטרתה היא להגן על האינטרסים של המנצח, ולעזור לו לקבל את התשלום שהוא ראוי לו. עם זאת, הוצאה לפועל דואגת שלא תהיה רמיסה של זכויות החייב במשפט, ובמקרים שבהם אין הוא מסוגל לשלם, הוצאה לפועל תעזור לו למלא את הדין בדרכים אחרות, על ידי איחוד תיקים או פריסת הסכום לתשלומים קטנים שיוכל לעמוד בהם.

קרא עוד...